Czarnogóra

Czarna Perła Adriatyku

No właśnie, dlaczego?

Może dlatego, że wg legendy, kiedy Bóg zapomniał o Czarnogórzaninach a oni się upomnieli, dał im najpiękniejszy zakątek ze swojej ziemi?

Może dlatego, że oprócz pięknego spotu, który charakteryzuje się piękną szeroką plażą z drobniutkim czarnym powulkanicznym (leczniczym) piaskiem, łagodnym zejściem do wody bez żadnych przeszkód, glonów, kamieni itp, z wiejącym wiaterkiem Mistral napędzanego dodatkowo termiką w sezonie osiągającym prędkość 15-25 węzełków o kierunku Side On Shore, można również zwiedzić piękne tereny oraz dzikie okoliczności przyrody?

Może dlatego, że słońce i temperatura sprawiają, iż arbuzy smakują lepiej niż w Tesco, a nam uderzają endorfiny do mózgu?

Albo dlatego, że jest to miejsce, gdzie odpoczywa ciało i umysł……

A może po prostu dlatego, iż szkolimy na nowiutkim sprzęcie Core, Slingshot, Mystic i SU-2?

Tego miejsca się nie da zapomnieć.

Czarna Perła Adriatyku łapie za serce i każe do siebie wracać 🙂

Jak dojechać?

Przy dojeździe własnym samochodem polecamy trasę na Budapeszt i dalej przez Serbię. Do samego Belgradu jest autostrada, z krótkim nowym kawałkiem w okolicach Cacaka, później wjeżdża się w piękne tereny Kanionu Moracza i Tara po czarnogórskiej stronie.

Dla lubiących przygody jest opcja zapakowania samochodu (nie więcej jak 1,55m) na pociąg w Nowym Sadzie (Serbia) i wycieczka (możliwość wykupienia kuszetek) nocna do miasta Bar, położonego od naszego spotu o ok 30km.

Do Czarnogóry dolecieć można połączeniami do:

  • Podgorica (80km od naszego spotu) – Transfer w jedną stronę – 75€
  • Tivat (75km od naszego spotu) – Transfer w jedną stronę – 70€
  • Dubrovnik (160km od naszego spotu) – Transfer w jedną stronę – 150€

Na transfery jeździmy pojemnym 6os + kierowca busem marki Chrysler Town&Country, więc duże torby nie są dla nas przeszkodą 😉

Możliwe połączenia:

Ryanair:

Wrocław – Podgorica

Wizzair:

Katowice/Warszawa – Podgorica

LOT:

Warszawa – Podgorica

Czartery (Neckermann, Rainbow)

W czwartki na linii Warszawa – Podgorica latają czartery, które krótko przed wylotem można nabyć w naprawdę okazyjnych cenach!! 😀

A w soboty od 9 czerwca loty Kraków – Dubrovnik oferuje linia Eurolot.